اگر به انیمه‌های شونن و انیمه Tokyo revengers علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم انیمه wind breaker را حتما دنبال کنید. این انیمه که به تازگی توسط Aniplex که همه با انیمه Demon Slayer بخوبی با آن آشنا هستند از روی کمیکی به همین نام منتشر شده است. کمیک بادشکن یا wind breaker یک کمیک سریالی در مورد یک شخصیت تنها به نام ساکورا هاکورا که توسط Satoru Nii نوشته شده است.

درباره داستان انیمه Wind Breaker

ساکورا هاروکا که یک دانش‌آموز دبیرستانی است بخاطر شهرت مدرسه‌ای به نام فورین، تمایل زیادی به حضور در این مدرسه دارد. ساکورا بخاطر گذشته خود علاقه زیادی به اراذل قوی و مبارز دارد و تمایل او به مورد توجه قرار گرفتن بخاطر قدرت مبارزه‌اش او را به این مدرسه علاقمند نموده است. مدرسه فورین که به عنوان مدرسه‌ای با قوی‌ترین اراذل مبارز و قدرتمند شناخته می‌شود امّا با چیزی که ساکورا هاروکا انتظار دارد کمی فاصله دارد.

ساکورا به عنوان شخصیتی منزوی و تنها که بخاطر گذشته و افراد نزدیک خود، فکر می‌کند فقط قدرت مبارزه است که می‌تواند او را از تنهایی خارج کند، در اولین مواجه در شهر جدید متوجه زورگویی چند نفر به دختری می‌شود و فقط برای ناکار کردن این چند نفر اراذل و میل به مبارزه وارد ماجرا می‌شود. ناکار کردن این چند نفر باعث آشنایی او با همان دختر جوان و صاحب کافه می‌کند و دختر جوان برای قدردانی او را به خوردن یک وعده غذا دعوت می‌کند.

داستان انیمه Wind Breaker در موضوع مشابه انیمه Tokyo Revenger است با کمی تفاوت در شخصیت اول و اختلاف در ایده فانتزی منتقمان توکیو. جایی که نقش اول داستان به صورت تخیلی به زمان برمی‌گردد و می‌تواند آینده را تغییر دهد. اشتراک هر دو انیمه نیز این است که در مورد اراذل مدرسه‌ای که قصد دارند همیشه به سمت کار خوب تمایل داشته باشند.

هاکورا ساکورا شخصیت اصلی انیمه wind breaker

دلایل جذابیت انیمه بادشکن

سه دلیل اصلی جذابیت این انیمه را می‌توان شخصیت پردازی، داستان و اکشن قوی دانست. شخصیت پردازی چندگانه با گذشته‌های متصل به داستان اصلی و عملکرد اشخاص براساس خلقیات و گذشته‌شان باعث شده تا ارتباط گرفتن با شخصیت‌ها کار آسانی برای بیننده باشد. از طرف دیگر Aniplex نشان داده در ترسیم مبارزات اکشن و هیجان‌انگیز استاد است. هیجانی که هر مبارزه در انیمه شیطان کش برای شما ایجاد می‌کند می‌تواند به شما یک پالس مثبت نیز در خصوص مشاهده انیمه wind breaker نیز برساند.

در مورد داستان هم همه چیز شاهد اتفاقاتی هیجان انگیز است. امتیاز و نمره کمیک این را اثبات کرده که داستان توانمندی کشش مخاطب تا زمان طولانی را خواهد داشت. از طرفی ترسیم قوی داستانی از شخصیت ساکورا می‌تواند شما را میخکوب داستان کند. زیر مهم نیست که ساکورا کجا می‌رود، هر کجا که او رفته او را به خاطر ظاهرش تحقیر می‌کند.


نقش اول داستان انیمه Wind breaker

ساکورا یک چشم خاکستری تیره و یک چشم کهربایی دارد… به علاوه موهایش نیمه سیاه/نیمه سفید است. هیچ کدام از آن‌ها رنگ نشده و همین محور اصلی تمام تمسخرهاست. این دقیقاً همان شکلی است که او به نظر می رسد. با این حال، هر کسی که او را بخاطر ظاهرش مسخره می کند، به زودی درس خود را می‌آموزد، زیرا او واقعا قوی و مبارز بی‌نظیری است.

ساکورا بخاطر همین تمسخرها و ظاهرش تصمیم گرفته تا در مدرسه فورین که همه از آن مدرسه به عنوان یک مدرسه‌ای مملو از اراذل و گنگی به نام بوفورین نام می‌برند و بنظر با مبارزه مدیریت می‌شود، حضور پیدا کند و از این طریق خودش را به بالاترین مقام مدرسه برساند. امّا همانطور که گفتیم، قرار نیست همه چیز آنطور که پیش‌بینی می‌کند پیش برود زیرا ساکورا یک جنبه تمام انسانی نیز دارد و آن کمک کردن به افراد نیازمند است.

حتما بخوانید: 10 مورد از بهترین انیمه های اکشن تمام دوران؛ شیطان کش تا جوجیتسو

هر چند به نظر می‌رسد ساکورا نقش اول و اصلی داستان باشد با این حال نقش اوممیا به عنوان رئیس بوفورین و دختری که اولین بار توسط ساکورا هاروکا نجات داده می‌شود در شکل‌گیری فراز و فرود داستان نقشی اساسی دارند.

بررسی قسمت اول انیمه بادشکن

این قسمت عمدتا بر روی ساکورا هاروکا متمرکز است و به مخاطبان نگاهی به مبارزاتی که او در زندگی به دلیل ظاهر غیرمعمولش با آن روبه‌رو شده است (آدمی با موهای دو رنگ و هتروکرومی) – و روشی که آن چیزها شخصیت امروز او را شکل داده‌اند، نشان می‌دهد.

در نگاه اول، نگرش سرسختانه هاروکا و گرایش‌های غم‌انگیز کاملاً در ساختار کلاسیک یک انیمه شونن(مخاطب نوجوان) قرار نمی‌گیرد، و این دقیقاً همان چیزی است که او را بسیار جالب می‌کند. هاروکا دارای لایه‌هایی در زیر بدنه‌ی سخت‌شده‌اش است، لایه‌هایی که فقط کمی به عقب باز می‌شوند تا پسر تنهای زیر آن را نشان دهد، وقتی او با اکراه می‌بیند که مجبور است به دختری که دچار مشکل شده است کمک کند، علی‌رغم این واقعیت که خیلی عادت دارد فقط و فقط مراقب خودش باشد.

راویتا؛ راوی لحظه‌های به یاد ماندنی

اینجا امّا ساکورا هاروکا قرار نیست فقط از گذشته‌اش صحبت کند. در قسمت اول، بخش‌هایی از تابوهای ذهنی ساکورا هاروکا تَرَک بر می‌دارد و او متوجه می‌شود انتظارش از مدرسه و شهر جدید کمی اشتباه است و ممکن است شخصیت شکسته و نیازمند توجه او با کمک دوستانی که برای مبارزه با آن‌ها آماده شده است ترمیم پیدا کند.

تاریخ انتشار قسمت‌های انیمه Wind breaker بادشکن

تا تاریخ انتشار این مقاله در مجله راویتا، 4 قسمت از این انیمه منتشر شده و در فضای اینترنت نیز برای مشاهده قرار گرفته است. در صورتی که تاریخ انتشار هر قسمت انیمه wind breaker را می‌خواهید بدانید جدول زیر را بررسی کنید.

شماره قسمت Wind Breakerتاریخ انتشار هر قسمت
تاریخ انتشار قسمت 1 انیمه Wind breaker16 فروردین 1403 (April 4)
تاریخ انتشار قسمت 2 انیمه Wind breaker23 فروردین 1403 (April 11)
تاریخ انتشار قسمت 3 انیمه Wind breaker30 فروردین 1403 (April 18)
تاریخ انتشار قسمت 4 انیمه Wind breaker6 اردیبهشت 1403 (April 25)
تاریخ انتشار قسمت 5 انیمه Wind breaker13 اردیبهشت 1403 (May 2)
تاریخ انتشار قسمت 6 انیمه Wind breaker20 اردیبهشت 1403 (May 9)
تاریخ انتشار قسمت 7 انیمه Wind breaker27 اردیبهشت 1403 (May 16)
تاریخ انتشار قسمت 8 انیمه Wind breaker3 خرداد 1403 (May 23)
تاریخ انتشار قسمت 9 انیمه Wind breaker10 خرداد 1403 (May 30)
تاریخ انتشار قسمت 10 انیمه Wind breaker17 خرداد 1403 (June 6)
تاریخ انتشار قسمت 11 انیمه Wind breaker24 خرداد 1403 (June 13)
تاریخ انتشار قسمت 12 انیمه Wind breaker31 خرداد 1403 (June 20)
مقایسه انیمه wind breaker  انیمه Tokyo Revengers

مقایسه انیمه‌های wind breaker و Tokyo Revengers

پس از انتشار اولین قسمت از انیمه بادشکن بسیاری از طرفداران انیمه و انیمه‌بازها این دو انیمه را با یکدیگر مقایسه کردند و از شباهت این دو نوشتند. هرچند نویسنده مانگا wind breaker خود را از طرفداران انیمه Tokyo Revengers می‌داند با این حال تفاوت‌هایی اساسی در داستان وجود دارد.

اصلی ترین تفاوت‌ها به شخصیت اصلی داستان هر دو انیمه و تفاوت دیگر به هدف و برنامه گَنگ بوفورین و توومان(گَنگ اراذل در توکیو رونجرز) باید دانست. هر چند موضوع داستانی یکسان است امّا شخصیت اصلی انیمه بادشکن یک مبارز تنهاست که کم کم دارد خودش را پیدا می‌کند امّا در انیمه انتقام‌جویان توکیو شخصیت اصلی قدرت مبارزه ندارد و همیشه در فقط بخاطر مقاومت بی اندازه‌اش در سر پا ماندن در مبارزه ستوده می‌شود.

حتما بخوانید: هرآنچه از فصل سوم One Punch Man می‌دانیم؛ یک شروع قدرتمند

با این حال هر دو یک خصلت مشترک دارند. خصلتی که به نظر می‌رسد همان خصلت این دو شخصیت دو انیمه را جذاب تر می‌کند. “تنهایی” و ترس از آن.

هنوز نمی‌توان در مورد مسیر و ادامه انیمه Wind Breaker مقایسه آن با انیمه انتقام جویان توکیو چیزی جز این گفت امّا برای تجربه شخصی نویسنده، انیمه wind breaker در ابتدا توانسته جذابیت بیشتری از خود نشان دهد.

نتیجه گیری

انیمه Wind breaker یکی از آن انیمه‌هایی که با آغاز جذابش توانسته چشم مخاطبین را به خود بدوزد و همین موجب شده تا در همه منتظر قسمت‌های بعدی آن باشند. این انیمه را که تاکنون یک کار باکیفیت دیگر از Aniplex می‌توان دانست از داستان و عقبه کمیک خود می‌توان کاری ارزشمند برای دنبال کردن دانست و پیشنهاد می‌کنیم این انیمه را دنبال کنید.

10 نظر در مورد “بررسی انیمه Wind Breaker بادشکن + تاریخ انتشار قسمت‌ها

    • ابوذر بلالی میگوید:

      بله همینطوره، یه انیمیشن که از لحاظ داستان، شخصیت پردازی، موسیقی و حتی انیمیشن قوی کار کرده، امیدواریم بهترین روند و داستان رو داشته باشه.

  1. یک عدد اوتاکو:) میگوید:

    به نظرم اصلا نمیشه انیمه ی توکیو ریونجر رو با هیچ انیمه ای مقایسه کرد ولی درکل انیمه ی خوبیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *